Novinky

02.06.2020 Kroužky 2020/2021

A je to venku ! Kroužky na další školní rok. Zveřejnili jsme pro vás naši nabídku kroužků, kterou neustále rozšiřujeme. Naleznete je v sekci KROUŽKY 2020/2021. Kroužky jsou zatím pouze k vidění, abyste se mohli rozmyslet, který kroužek je pro vás ten pravý. Přihlašování na naše kroužky spustíme 24. 8. 2020 v 18:00 tak buďte připraveni, ať vám nic neuteče.

22.05.2020 INFORMACE K TÁBORŮM

Radostná zpráva, pokud se epidemiologická situace v ČR nezmění, tábory budou! Připravujeme pro Vás dokumenty, které budou odpovídat požadavkům Ministerstva zdravotnictví, následně Vám budou zaslány emailem a také budou ke stažení u jednotlivých táborů. Prosím věnujte jim zvýšenou pozornost. Platby táborů můžete začít provádět.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

15.05.2020

Nepřehlédněte prosím tato opatření týkající se šíření epidemie COVID-19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2.


 V tomto článku naleznete neustále aktualizované informace o opatřeních a změnách týkající se současné situace. 

Také zde máte k dispozici několik souborů ke stažení a informací o pandemii a návody, jak o této situaci mluvit s dětmi.
15. 5. 2020
 

Informace pro účastníky kroužků Modeláři:
Ve středu 3. 6. 2020 od 13 do 17 hodin proběhne v budově DDM Beroun předávání osobních nástrojů a modelů účastníků těchto kroužků.11. 5. 2020
 

Upozorňujeme, že DDM Beroun je pro veřejnost stále uzavřené. V provozu není dětská herna, společenský sál. Do konce školního roku již zájmové útvary neotevřeme. Prosím sledujte článek AKTUÁLNÍ INFORMACE, kde se vše podrobně dozvíte.17. 4. 2020
 

Vážení rodiče,

zde naleznete tabulku přeplatků za kroužky. Svou částku naleznete pod variabilním symbolem, který najdete ve svém Klientském centru. Zároveň vás prosíme o vyplnění formuláře o vracení nebo darování tohoto přeplatku. Vyplněné formuláře prosím odesílejte na email: petra.maresova@ddmberoun.cz.
Předem děkujeme.

2. 4. 2020
 

Spolupracujeme na tvorbě obsahu portálu pro sdílení aktivit, nápadů, návodů, cvičebních lekcí a především dobré mysli od středisek volného času / domu dětí a mládeže z Čech, Moravy i Slezka. 
Portál naleznete zde: 
https://mitkamjit.cz

1. 4. 2020

Vážení rodiče,

rádi bychom zodpovídali veškeré vaše dotazy, týkající se plánovaných akcí, kroužků či táborů. Bohužel v současné situaci ani my nedokážeme s přesností určit, jak se bude situace vyvíjet. Proto vás prosíme o trpělivost a věříme, že všechna omezení, která nyní podstupujeme přinesou kýžené výsledky a brzy se vše vrátí do normálních kolejí.

Co se týče plánovaných akcí DDM Beroun, zatím jsme byli nuceni zrušit tyto akce:

  •  Tvořivé podvečery (18. 3., 15. 4., 13. 5. 10. 6.)
  •  Cestovatelské večery (23. 3., 7. 4., 20. 4.)
  •  Velikonoční tvoření (9. 4.)
  •  Čarodějnický rej (28. 4.)
  •  Berounská kuličkiáda (16. 5.)
  •  Akademie DDM Beroun (20. 5.)
  •  Cesta za pohádkou (1. 6.)


Letní příměstské a pobytové tábory v tuto chvíli zatím plánujeme uskutečnit podle plánu. Samozřejmě vás budeme kontaktovat v případě dalších změn a vracení peněz.

Nejtěžší situací pro nás jsou zájmové útvary, které naposledy proběhly 10. 3. Dle současných plánů vlády ČR to bohužel vypadá, že tento školní rok již kroužky znovu neotevřeme. Je to pro nás velice smutná záležitost zejména z pohledu dětí a kolektivu v kroužcích, protože děti neměly ve většině případů možnost dokončit své práce a zakončit tak svou celoroční snahu. Ale i z pohledu pedagogů, kteří neměli možnost se s dětmi rozloučit tak, jak to bývá zvykem na konci každého školního roku. V současné době tedy propočítáváme částky, které budeme dětem ze školného vracet. Je to pro nás velice administrativně složité i z toho důvodu, že pracujeme každý z domova a v budově DDM se z bezpečnostních důvodů střídáme. Zároveň šijeme roušky pro organizace (domovy seniorů, nemocnice apod.) a pracujeme na projektu „Jak na nudu.“ Proto uvítáme jakoukoli pomoc od vás v podobě odmítnutí vrácení zbytku školného. Samozřejmě pokud na vrácení školného trváte, peníze vám vrátíme. V průběhu několika dnů na našich stránkách uveřejníme tabulku s výpočtem školného k vrácení. Poté se budete moci rozhodnout, zda školné chcete vrátit nebo ne - tuto informaci je však nutné nám sdělit prostřednictvím emailu - pište na email:
petra.maresova@ddmberoun.cz. Jakékoli vaší pomoci si nesmírně vážíme a finanční dary v podobě prominuté vratky za školné nám velice pomůže znovu rozjet kroužky a všechny naše volnočasové aktivity po skončení této tíživé situace.

V neposlední řadě bychom se vám chtěli omluvit za stávající stav a za to, že na vaše dotazy odpovídáme často se zpožděním. Dotazů je ale čím dál více a my sami se snažíme hledat řešení či odpovědi, které v tuto chvíli často ani nedokážeme zodpovědět. Prosíme vás tedy o trpělivost. Všechny důležité informace naleznete na našich webových stránkách:
www.ddmberoun.cz. Údaje k platbám a přihlášky naleznete ve svém Klientském centru. Podepsané přihlášky nám prosím v tuto chvíli nenoste, ale přineste je až po skončení nouzového stavu.


Děkujeme všem za podporu a přízeň a přejeme pevné zdraví!
Dům dětí a mládeže Beroun

 


20. 3. 2020
 

Dnes jsme předali přes 60 roušek do Domova seniorů TGM v Berouně. Každý z týmu DDM Beroun pomáhá, jak může. Budeme šít dál, tak abychom pomohli všem, kteří to potřebují. 
Věříme, že společně tento těžký čas zvládneme!

12. 3. 2020
 

Na základě událostí z předešlých dnů, jsme se rozhodli založit projekt: JAK NA NUDU. Tento projekt umožní alespoň částečné zájmové vzdělávání dětí a mládeže z bezpečí domova. Více o tomto projektu se dozvíte v záložce: JAK NA NUDU a také na našich sociálních sítích.

10. 3. 2020
 

Vážení rodiče,
na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví se od 11. 3. 2020 budova DDM Beroun uzavírá. Nebudou probíhat kroužky, semináře, akce, workshopy a nebude otevřena ani hernička. Ruší se též všechny aktivity v Drahelčicích, Hýskově, Rudné, Zdicích a Žebráku. 
Pokud dojde k uzavření školy nebo školky z důvodu karantény, vystaví vám "ošetřovačku" škola (formulář naleznete zde ke stažení).
Děkujeme za pochopení.
Mgr. Petra Zavadilová
ředitelka DDM Beroun

9. 3. 2020
 

Vážení rodiče,
v případě, že jste v poslední době s dětmi navštívili oblasti postižené koronavirem a vaše děti nejsou v mateřské, základní či střední škole, neposílejte je ani na naše kroužky.
Zároveň bychom vás chtěli poprosit, aby si děti na kroužky až do odvolání nosily své přezůvky.
Zde naleznete několik důležitých informací. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.