Novinky

09.03.2020 UZAVŘENÍ DDM BEROUN

Vážení rodiče, na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví se od 11. 3. 2020 budova DDM Beroun uzavírá. Nebudou probíhat kroužky, semináře, akce, workshopy a nebude otevřena ani hernička. Ruší se též všechny aktivity v Drahelčicích, Hýskově, Rudné, Zdicích a Žebráku. Děkujeme za pochopení. Mgr. Petra Zavadilová ředitelka DDM Beroun

KERAMICKÉ ODDĚLENÍ

03.02.2020

Věděli jste, že keramika  je jedním z nejstarších člověkem vyrobených materiálů a skládá se výhradně z přírodních surovin. Keramiku lze stoprocentně recyklovat a znovu používat jako drcený prášek při výrobě keramiky nebo jako cennou surovinu v jiných oborech. 

Keramická licí hmota je tvořena z přírodních surovin: kaolínu, jílu, živce, křemičitého písku. Tyto suroviny tvoří základ mimořádné odolnosti a tvrdosti keramiky.

U nás v DDM Beroun se můžete s tímto materiálem setkat a vyzkoušet si práci s ním.

Od surové hlíny, tvoření válečků, kuliček, hadů, mističky, hrnečky, nástěnné desky, sochy sněhuláků, andělů a různé výrobky dle vaší fantazie. Po vyschnutí vašeho výrobku následuje 1. výpal na 850°C. Následně glazování, barvení, vymývání oxidy. Po naglazování přijde 2. výpal na 1100°C který je poslední a po vychladnutí je výrobek definitivně váš. Máme v Berouně 3 pece, které jsou nepřetržitě v provozu a připravené na vaše výrobky. Tento proces sušení, výpalu a výpalu (záleží na velikosti výrobku) trvá zhruba měsíc, než si výrobek můžete odnést domů. 

Nabízíme u nás keramické kroužky pro tvořivce všech věkových kategorií. 

V pondělí si dospělí mohou odpočinout na večerní keramice v DDM Beroun se Štěpánkou Veselou. Zde si můžete vyrobit, cokoli si jen budete přát, pouze za jedné jediné podmínky, aby se nám výrobek vešel do pece J

V úterý dopoledne nabízíme též keramiku pro dospělé v DDM Beroun s Markét pro ty, kterým se nehodí večerní hodiny. 

V úterý neprobíhají kroužky jen v Berouně, nabízíme i večerní hodiny pro dospělé v Žebráku s Marikou a v Hýskově s Monikou, která vede odpoledne i keramiku s dětmi v Hýskově.

Ve středu odpoledne k nám do DDM Beroun dochází děti na keramiku s Monikou, kde se učí nejrůznější techniky práce s hlínou s ohledem na jejich individuální schopnosti a dovednosti.

Na večer střídají děti v naší keramické dílně dospělí s Klárou, kteří si přichází zrealizovat své nápady. Opět pouze za jedné podmínky jako platí pro všechny keramické kroužky, aby se nám výrobek vešel do pece J

Středa je další den kdy kroužky neprobíhají jen v Berouně. Odpoledne probíhá kroužek keramiky pro děti ve Zdicích s Markétou, kde se děti učí možnosti technik výroby s keramickou hlínou.
Na večer ve Zdicích mohou tvořit i rodiče s dětmi. Tohoto kroužku se mohou účastnit rodiče s dětmi jakéhokoli věku a vytvořit společné dílo dle svých představ. Každý pracuje podle své fantazie a dle vlastních nápadů. 

Ve čtvrtek začíná naše keramické tvoření v ZŠ Hýskov, kam každý týden jezdí za dětmi Markét a Monika tvořit keramické výrobky všech druhů.

K večeru přichází do DDM Beroun tvořit z keramické hlíny rodiče s dětmi vedené Markét a Marcelou. Zde si stejně jako ve Zdicích mohou rodiče vytvořit společné dílo se svými dětmi a strávit tak příjemné chvíle. Při tvoření na tomto kroužku mají rodiče i děti volnou ruku.

Zajímá vás více o keramice, chcete si přijít vyzkoušet tvoření z hlíny vlastníma rukama? 
Vyberte si kroužek na našich stránkách a přijďte se za námi podívat.  

Těším se na Vás

Markéta Župková