Novinky

15.01.2020 PŘIHLAŠOVÁNÍ NA TÁBORY

Přihlašování na letní pobytový i příměstské tábory bude spuštěno 20. 1. 2020 od 9:00. Při problémech s přihlašováním se prosím obraťte na Danielu Doležalovou - email: daniela.dolezalova@ddmberoun.cz, tel.: 774 950 671.

14.01.2020 VOLNÁ MÍSTA V KROUŽCÍCH na druhé pololetí!

Od nového pololetí se můžete přihlásit na jakýkoliv neobsazený kroužek za polovinu uváděné ceny. Na výběr je pestrá škála zájmových útvarů - technické, výtvarné, hudební, keramické, přírodovědné, chemické, všestranné či sportovní. Nové pololetí začíná 3. února 2020.

SPORTOVNÍ ODDĚLENÍ

22.10.2019 Dovolte, abych se Vám představila. Jmenuji se Lucie Bálková a v Berounském domě dětí a mládeže pracuji jako pedagog volného času a zároveň mám na starost SPORTOVNÍ ODDĚLENÍ. 
Věřím, že všichni si dokážeme představit, co se pod tímto názvem skrývá. Přesto bych Vám ráda naše sportovní aktivity přiblížila. 
Tak tedy, věkový rozsah máme široký. Zacvičit a zasportovat si u nás může roční děťátko, ale i dospělák. 
Ráda Vás i Vaši ratolest přivítám na kroužku pro maminky s dětmi od 18ti měsíců do 4 let. Aktivitu u nás najdete pod názvem POZNÁVÁM, CO UMÍM. Budeme si všichni společně hrát, učit se básničky, schovávat se pod padákem, zdolávat opičí dráhu a až budeme unavení, přesuneme se do klidové zóny a vyzkoušíme různé montessori aktivity. K tomu všemu nám bude hrát příjemná hudba. 
Dále už pojďme bez rodičů. 
V zájmovém útvaru OD LUMPÁREN K POHYBU se konají taktéž sportovní aktivity, ovšem pro děti od 3 do 7mi let. Opět si budeme společně hrát, dovádět, běhat, skákat a poskakovat. Ale zároveň už si budeme hravou formou osvojovat základy atletiky, gymnastiky, aerobiku, tance, fotbalu i florbalu a v neposlední řadě mini kruhového tréninku. 
A přicházejí naši teenageři. Do těla si společně dáme v kroužku pod názvem SPORTÍK. 
Zde už se zaměřujeme na výkon a správnou techniku provedení cviku, u míčových a kolektivních her zase na dodržování fair play a osvojení si pravidel. V úvodu hodiny se rozehřejeme, zahrajeme si nejraději vybíjenou a poté společně s dětmi sestavíme kruhový trénink a pod odborným vedením absolvujeme všechna stanoviště. Vyplavené endorfiny po této 60ti minutovce jsou k nezaplacení. 
To ovšem zdaleka není vše. Co takhle TANEC. U nás v domečku tančíme všichni rádi a neděláme rozdíly. Máme krásný nový taneční sál s video projektorem a promítacím plátnem, takže piškoty obout a užít si hodinu tance, je to, oč nám jde. Mohou přijít děti od 3 let. 
V úvodu jsem psala i o nás, rodičích, dospělácích, že? Pro mě je určen kroužek FIT MAMI
Sama to znám, tělo chce pohyb, ale hlídání pro skřítky je vzácné. Vůbec nevadí, vezměte je sebou. Pohrají si, zacvičí si společně s námi, jak budou chtít. Zaměřujeme se hlavně na funkční kruhový trénink, core, cardio, posilování s vlastní vahou a na závěr relaxujeme u Coffee Jógy. 
Toto vše absolvujete se mnou. Ale nejsem, zde samozřejmě sama. 
Kolega Oskar Burian si půjčí Vaše děti a naučí je základy PARKOURU a STREET WORKOUTU. Tyto zájmové útvary jsou zaměřeny na zvýšení fyzické kondice, posilováním vlastní vahou, překonáváním překážek. Jen co se zdokonalí, šup s nimi na PARKOUR PRO POKROČILÉ, kde si své schopnosti rozšíří o různé skoky a parkourové triky.
Kolegyně Markéta Župková si s Vašimi dětmi ráda zacvičí jógu a uvede je do tajemného světa jogínů. Mezi nesčetné výhody, které pravidelné cvičení jógy přináší, patří uvolnění, protažení a posílení celého těla, vnitřní klid, celková vyrovnanost i snížení váhy. Děti se učí soustředit a poznávat své tělo. Při relaxaci učíme děti odpoutat se od tabletů, mobilů, atd. a soustředit se pouze na jednu věc. Snažíme se rozvíjet dětskou fantazii a představivost. Jóga je nesoutěživá, a tak rádi uvítáme všechny děti. Ty, které vykonávají jinou sportovní aktivitu, protože jóga je ideální kompenzací pro namáhané svaly, i ty, které z jakéhokoli důvodu žádný sport nedělají, protože jóga jejich tělu dodá pružnost a lepší držení těla. 
 
Poslední z našich sporťáků se jmenuje Radek Martan. Ve svém profesním i osobním životě se věnuje sebeobraně a velmi rád její základy předá Vám i Vašim dětem. Všichni poznají základy profesní i reálné sebeobrany, která se soustřeďuje především na zlepšení kondice, kloubní pohyblivosti a mrštnosti, ale zároveň se zaměřují na sebekontrolu a asertivní jednání vůči jakémukoliv typu napadení. Osvojí si základní hmaty a chvaty, kopy sebeobrany, správné postoje a pochopení motoriky svého těla. Součástí kroužku je i obrana proti zbraním a profesní spacifikování útočníka. V rámci kroužku nebudou chybět hry na zlepšení postřehu a taktického myšlení. Součástí kroužku je i teoretická část jak se zachovat v případě nebezpečné situace, jak mít vše pod kontrolou a jak vzniklé situace řešit. Cílem kroužku je naučit děti sebekontrole, taktickému myšlení a sebeochrany.
 
 
Vy si mezitím můžete zpříjemnit čekání na potomka v našem společenském sále s šálkem výborné kávy nebo čaje. 
Veškeré dotazy směřujte prosím na emailové adresy jednotlivých pedagogů, které najdete na našich webových stránkách DDMBEROUN.CZ v sekci kontakty. 

Lucie Bálková