Novinky

15.11.2019 ROBOTIKA

Upozorňujeme, že kroužek Robotika je hra se od 20. 11. 2019 koná v SOŠ a SOU Beroun - Hlinky. Omlouváme se za komplikace.

12.11.2019 VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

Od 19. 12. 2019 do 5. 1. 2019 se z důvodu vánočních prázdnin nebudou konat kroužky. Přejeme krásné prožití vánočních svátků a těšíme se na vás v novém roce!

12.11.2019 UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme, že dne 5. 12. 2019 se z důvodu konání akce Čertovské odpoledne ruší kroužky. Děkujeme za pochopení.

Ohlédnutí se za uplynulým školním rokem…

02.10.2019

Tak tedy – jsme školské zařízení Dům dětí a mládeže Beroun a  máme pobočku ve Zdicích, kde působíme již pátým rokem. Náš tým zkušených pedagogů, zde vede širokou nabídku zájmových aktivit pro děti, mládež i dospělé. 
Jedná se zejména o aktivity sportovní, taneční, výtvarné, keramické, rukodělné, přírodovědné a v neposlední řadě i alchymistické.
Scházíme se vždy jednou týdně v předem daný čas a celou hodinu si užijeme.
Najdete nás v tělocvičně ZŠ Zdice, kde probíhají sportovní a taneční kroužky pro předškolní i školní děti, poté také ve sportovní hale, kde se scházíme s maminkami na mateřské a jejich ratolestmi a společně těm nejmenším pomáháme poznávat svět. Plynule pokračujeme do klubovny v patře společenského domu, kde se s dětmi i jejich rodiči, či prarodiči věnujeme keramice, malbě, rukodělným aktivitám a také zajímavým chemickým pokusům. Docházíme také do Mateřské školy a zde se s dětmi jednou týdně věnujeme cvičení jógy. Jestliže počasí jen trochu dovolí, trávíme s dětmi čas venku a to hlavně s kroužkem Přítel lesa, ale i s dětmi ze sportovních a tanečních kroužků. Velmi rádi řádíme na hřišti vedle školy.
Naše působení ve městě má tedy již poměrně dlouho tradici a děti se k nám rády vracejí, důkazem toho může být i spousta dětí navštěvujících nás již několikátým rokem a postupujících napříč věkovými kategoriemi. Nutno podotknout, že mezi staršími dětmi máme již i své velké pomocníky a jedna svěřenkyně nám dokonce již několik aktivit sama, pod záštitou pedagoga, vede. I takto má vypadat spolupráce nás a dětí a jejich další vzdělávání.
Jsem si jistá, že děti se během roku nejenže zdokonalily v dané činnosti, našly si spoustu nových kamarádů, objevily nepoznané, zažily spoustu úspěchů, ale i zklamání, naučily se týmové hře a osvojily si pravidla fair play. 
Největším úspěchem Zdických dětí byla účast na Středočeském tanečním poháru v Hořovicích a následný postup do krajského kola v Mladé Boleslavi. Ještě jednou moc gratulujeme! 
Pokud Vás naše povídání a práce zaujala, neváhejte nahlédnout na naše webové stránky www.ddmberoun.cz a vybrat společně s Vašimi dětmi to nejlepší pro ně. 
A poslední týden v září, kdy se všechny zájmové kroužky opět otevřou, se budeme těšit na viděnou. 
Za DDM Lucie Bálková