Semináře

Objednejte si u nás seminář

Semináře

Hrátky s inkoustem

Ovocný podšálek

Zavaž si svou kecku

Hrátky se zvířátky

Vánoční dekorace

Vánoční ozdoby

Přívěšek na klíče

Multifunkční šátek

Podzimní strašák

Kyseliny v ovoci

Hledáme kyseliny v ovoci Popis: změna barvy lakmusového papírku dokazuje kyselost prostředí. Tuto vlastnost využijeme k hledání kyselin v ovoci.


Červené zelí jak nástroj detektiva Popis: výluh z červeného zelí mění barvu dle prostředí. U roztoků běžných v domácnosti nám červené zelí prozradí, zda jde o kyselinu nebo zásadu. Společně provedeme zkoušku u známých roztoků, děti si pak zahrají na detektivy s dvojicí neznámých roztoků.

Kontaktujte nás!

Sopky

Sopka pod vodou (provádí lektor) Popis: Smícháním octa s jedlou sodou vzniká plynný oxid uhličitý, ten uniká z baňky spolu s obarvenou pěnou způsobenou saponátem. Společně si ověříme, jak takový děj probíhá, i když není způsobený sopečnou činností.


Studená sopka na stole (provádí děti) Popis: Při styku jedlé sody a octa vzniká plyn oxid uhličitý, který vynáší napěněnou, obarvenou směs z nitra sopky. Kráter sopky si připravíme z modelíny a sopku pak probudíme octem.

Kontaktujte nás!

Chromatografie

Malujeme bez štětce a pastelek (provádí děti) Popis: směs lihu a vody vzlíná díky papírovému knotu a rozděluje barvy na filtračním papíru, dle nakreslených tvarů a barev fixů získáme různé malířské výtvory


Školní křída rozděluje barvy (provádí děti) Popis: bílá školní křída může být užitečná nejen pro psaní na tabuli, ale i naše pokusy. Umí ukázat barvy tam, kde je bez ní nevidíme.

Kontaktujte nás!

Dům dětí a mládeže Beroun, příspěvková organizace

U Stadionu 787
266 01 Beroun
IČ: 71294643
Bankovní spojení: 270968724/0300

Kde nás najdete

Svatojánská 217 266 01 Beroun – Závodí